News:

Forum.pl - Founded by a group of enthusiasts to promote financial literacy

Main Menu

CZY POWINIENEM INWESTOWAĆ W KRYPTOWALUTY ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ?

Started by Admin, Mar 20, 2023, 02:31 PM

Previous topic - Next topic
Topic keywords [SEO] FETCH.AISINGULARITYNETGRAPH

Admin

Uruchomienie ChatGPT zapoczątkowało najnowszą rewolucję technologiczną, o której Bill Gates powiedział, że jest "tak masowa jak wynalezienie internetu". Sztuczna inteligencja jest postrzegana jako przyszłość, a wszystkie firmy technologiczne spieszą się, aby się w nią zaangażować. Technologia Blockchain będzie również odgrywać ważną rolę w ewolucji wykorzystania sztucznej inteligencji, a kilka projektów kryptowalutowych zostało stworzonych w tym sensie.

Szczególnie trzy projekty odegrały kluczową rolę we wprowadzeniu sztucznej inteligencji do blockchaina: Fetch ai, SingularityNET i The Graph. Ich odpowiednie kryptowaluty mogą znacznie wzrosnąć dzięki bańce sztucznej inteligencji. Przyjrzyjmy się więc, co sprawia, że każdy z tych projektów kryptowalutowych ze sztuczną inteligencją jest wyjątkowy, aby pomóc Ci zdecydować, w który z nich zainwestować.

Fetch ai (FET)

Fetch ai to platforma, która wykorzystuje AI do łączenia inteligentnych urządzeń Internetu rzeczy (IoT) z ludźmi i innymi usługami. Urządzenia w platformie są nazywane autonomicznymi agentami ekonomicznymi (AEA) i są połączone przez otwartą platformę ekonomiczną (OEF), która służy jako podstawa interakcji. Sercem OEF jest sztuczna inteligencja, która analizuje wszystkie zebrane dane, a następnie wykorzystuje je do znalezienia lepszych rozwiązań.
Wartość Fetch ai leży w jej potencjalnych zastosowaniach. Wiele osób jest nieufnych wobec udostępniania swoich danych dużym firmom. Fetch ai może więc obiecać anonimowość dzięki wykorzystaniu technologii blockchain. Ponadto napędzane przez AI aplikacje peer-to-peer zasilane inteligentnymi kontraktami mogą mieć przewagę nad tradycyjnymi web2aplikacjami dzięki uczeniu maszynowemu.
Chociaż firma została założona w 2017 roku, wielu inwestorów dopiero niedawno zainteresowało się projektem, a zwłaszcza natywnym tokenem platformy, PET. Od początku roku wartość PET skoczyła o ponad 390%, podczas gdy cena bitcoina wzrosła tylko o 34%.
Whale jest szczególnie zainteresowany PET, ponieważ WhaleStats poinformował na Twitterze, że był to jeden z najczęściej używanych smart tokenów 4 lutego. A według własnych raportów Petch.ai, platforma osiągnęła 5 milionów transakcji do 1 lutego.
Te liczby wskazują, że PET ma silne wsparcie, co może dać Fetch ai impuls do rozwoju. Jest więc prawdopodobne, że wartość PET będzie nadal rosła w najbliższych tygodniach. Nie jest to jednak jedyny gracz w tej przestrzeni i napotyka konkurencję ze strony innych tokenów AI.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET to platforma dla twórców aplikacji AI do udostępniania swoich produktów i usług; zasadniczo rynek dla deweloperów, aby połączyć się z użytkownikami i firmami. Obecnie na tym rynku dostępnych jest do kupienia 75 usług AI. Obejmują one produkty dla różnych branż, takich jak finanse, medycyna, robotyka, media, sztuka i rozrywka oraz wiele innych, które pojawią się wraz ze wzrostem popularności i rozwojem AI.
Aby kupić którykolwiek z tych produktów, potrzebny będzie własny token platformy, AGIX, który odniósł ostatnio duży sukces. Od początku roku AGIX urósł o ponad 880%, osiągając kapitalizację rynkową na poziomie ponad 500 milionów dolarów. Przeszedł również od względnej obscurity do bycia w pierwszej setce na CoinMarketCap i w momencie publikacji zajmował 81 miejsce.
Oprócz swojej pasji do AI, SingularityNET ma już bardzo obiecujący działający produkt. To przyciągnęło nie tylko inwestorów, ale także znaczących partnerów, takich jak Cardano. Z takimi partnerstwami i aktywnym zespołem regularnie organizującym wydarzenia online w celu omówienia projektu, SingularityNET powinien utrzymać zainteresowanie inwestorów i przyciągnąć nowych, aby podnieść cenę AGIX.

The Graph (GRT).

James Mallarney z kanału YouTube InvestAnswers określił The Graph jako "Google w blockchain". Platforma znajduje się na szczycie tej listy pod względem kapitalizacji rynkowej, z ponad 1,4 mld USD. Rodzimy token sieci, GRT, zyskał 222% w ciągu ostatniego roku.
Jak wynika z raportu State of The Graph Q4 2020, wykazywał on ogromny wzrost na długo przed szałem na AI wywołanym przez ChatGPT. Według raportu, w grudniu 2022 roku było 618 aktywnych podgrafów, co stanowiło 151% wzrost w stosunku do poprzedniego roku i 25% wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału. W tym samym czasie wzrosła również liczba indekserów, kuratorów i delegatów, odpowiednio o 33%, 9% i 2%.
Sieć Graph jest porównywana do Google, ponieważ jest to również protokół indeksujący, który agreguje dane z blockchain Ethereum i IPFS do wykorzystania na innych platformach DeFi oraz w innych aplikacjach internetowych3 w celu zapewnienia zdecentralizowanej przyszłości. W sieci indeksatorzy są odpowiedzialni za przechowywanie danych podgrafów na łańcuchu i przetwarzanie ich, podczas gdy kuratorzy analizują i zgłaszają, które podgrafy są interesujące do indeksowania. Delegatorzy organizują GRT, aby generować pasywny dochód bez konieczności zarządzania węzłami, ale są zaangażowani w zarządzanie. Przeczytaj więcej o układaniu kryptowalut.
Jako taki, ktoś mógłby twierdzić, że The Graph nie jest technicznie projektem kryptowalutowym opartym na AI, i miałby rację. Niemniej jednak może on zawierać możliwości AI w przyszłych aktualizacjach, dlatego warto go rozważyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę sukces GRT.